- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Як жителі Чехії економлять на авіаквитках
Ціни на квитки з аеропортів сусідніх країн до 30% дешевші, ніж у Празі.
Жителі Чехії дедалі частіше заощаджують на квитках на літак, бронюючи вильоти із сусідніх країн. Найбільш популярними є австрійські, німецькі та польські аеропорти, особливо Відень, Берлін, Нюрнберг, Мюнхен, Франкфурт, Катовіце, Краків або Варшава, пише forbes.cz.
Так, згідно з поточною статистикою квиткового порталу Kiwi, ціни на квитки з аеропортів сусідніх країн до 30% дешевші, ніж у Празі. Найбільш істотна різниця на далеких та середньо-довгих маршрутах.
З осені минулого року портал продажу Letuska також відзначає підвищений інтерес до подорожей з найближчих аеропортів. "В основному це аеропорти Мюнхена та Відня, де велика конкуренція знижує ціни", - каже директор порталу Йозеф Трейбал.
Чехи використовують іноземні аеропорти в основному для далеких рейсів, наприклад, у США та інші місця, а також для найближчих пунктів призначення в Європі. Для рейсів у більш далекі пункти вибір закордонного аеропорту також може бути вигідним через відсутність пересадок.
Ще до пандемії коронавірусу авіаперевізники виконували не менше 15 регулярних рейсів у далекі напрямки із празького аеропорту.
Зважаючи на зниження потужностей після ковіда для перевізників більш цікаві райони з більшою концентрацією людей, як, наприклад, Відень у Центральній Європі. Для порівняння, у 2019 році аеропорт обслужив понад 31 мільйон пасажирів, тобто на 13 мільйонів більше, ніж празький аеропорт.
Посилення конкуренції перевізників, природно, чинить тиск на ціни квитків, а добре заповнені літаки дозволяють знизити ціни, пояснюють експерти.
Ще одним аспектом ціноутворення є ув'язування коротких рейсів із перевезеннями на далекі відстані. Це дозволяє авіакомпаніям знижувати ціни на ближні рейси, оскільки пасажири потім платять за дорожчі квитки на далеких маршрутах. Це, безумовно, впливає на вартість квитків, наприклад, у Відні та Франкфурті.
Празький аеропорт також потерпає від відсутності сильного національного перевізника, який змушував би конкуренцію знижувати ціни.