Яка робота є зараз для українців у Польщі

Найбільше робочих рук потребують у транспортній галузі.

Яка робота є зараз для українців у Польщі

У багатьох галузях польської економіки все ще бракує працівників.

"Робота в Польщі є, проте кількість вакансій зменшилася порівняно з вереснем-жовтнем, тоді вибір був більш широким. До сезонного спаду додався економічний фактор – деякі підприємства зменшують виробництво через вартість енергоносіїв та невпевненість у стабільній купівельній спроможності населення найближчим часом" – заявив директор міжнародної рекрутації платформи EWL Марцін Колодзейчик.

Проте проста фізична робота є на підприємствах харчової та переробної промисловості, на заводах автопрому з виготовлення деталей та аксесуарів для автомобілів. Там можна заробити сезонно чи працюючи довгий термін.

Найбільше робочих рук потребують транспортної галузі. У жовтні 61% компаній задекларували, що нестача працівників уповільнює їхню діяльність.

За даними Польського економічного інституту, для 54% будівельних компаній нестача працівників є найбільшою перешкодою для роботи – до війни багато чоловіків з України працювали на будівельних майданчиках Польщі. Також не вистачає висококваліфікованих технічних працівників: слюсарів, операторів машин.