Які галузі шукають працівників у Польщі

Найбільше не вистачає кадрів у промисловості, торгівлі та будівництві.

Які галузі шукають працівників у Польщі

За даними компанії Gremi Personal, рівень зареєстрованого безробіття, який у червні цього року склав у Польщі 5%, турбує роботодавців, які мають дедалі більше проблем із заповненням кадрових прогалин.

Як свідчать дані «Барометра професій», найбільше не вистачає кадрів у промисловості (23,5 тисячі вакансій), торгівлі (16,5 тисяч вакансій), будівництві (13 тисяч вакансій), транспорті та логістиці (9,8 тисячі вакансій), професійно-технічної й наукової діяльності (8,1 тисячі вакансій). У звіті також зазначено, що на працевлаштування у промисловості можуть розраховувати майстри та робітники (39,2% вакансій у цій галузі), слюсарі та оператори машин (25,9%), а також різнофахові спеціалісти (12,3%).

У сфері роздрібної торгівлі, як зазначено у звіті, найбільша кількість вакансій є на посадах касирів та продавців (приблизно 43%). Натомість у транспортно-складському господарстві не вистачає слюсарів та операторів машин (72%).

Директор департаменту підбору персоналу Gremi Personal Анна Джоболда зазначила, що оскільки попит на таких працівників є цілий рік, агентства з працевлаштування спеціалізуються на пошуку працівників з-за кордону. «Не тільки зі Сходу, з Узбекистану чи Казахстану, тому що українці все одно не можуть виїхати з країни під час війни, але ми залучаємо працівників, з усього світу: нещодавно ми працевлаштували працівників з Болівії та Колумбії».