Біженців у Баварії позбавлять готівки

Біженці більше не зможуть знімати готівку зі своїх рахунків, оплачувати покупки онлайн та переказувати гроші за кордон.

Біженців у Баварії позбавлять готівки

У Баварії вигадали, як мотивувати біженців працювати — їх просто позбавлять готівки. У вівторок, 14 листопада, уряд цієї німецької землі оголосив, що з весни 2024 року біженці більше не зможуть знімати готівку зі своїх рахунків, оплачувати покупки онлайн та переказувати гроші за кордон. Про це повідомляє Merkur.

Кабінет міністрів дав доручення розробити окрему систему платіжних карток для прохачів притулку. З цими картами буде неможливо знімати з рахунку більше певної — поки неназваної, але невисокої — суми грошей. І ці карти не працюватимуть поза Баварією. Передбачається, що такі заходи зменшать потік біженців у регіон.

На прес-конференції, під час якої анонсували ці нові заходи, міністр економіки Баварії Хуберт Айвангер розкритикував «хибні стимули», які ваблять біженців до Німеччини: «Зрештою не залишається жодних стимулів працювати, особливо з огляду на оголошене підвищення допомоги Bürgergeld». На його думку, різниця допомоги з мінімальною заробітною платою є «лише незначною».

На цьому ідеї баварського уряду не закінчилися. Крім карток для біженців, баварський кабінет міністрів запровадив обов'язкові тести на знання німецької мови для дітей віком від п'яти років.

«Учні повинні бути спроможними розуміти вчителя, стежити за уроком і виконувати домашні завдання». Планується, що діти, які не склали іспит з німецької мови перед вступом до школи, повинні залишитись у дитячому садку ще на один рік або пройти мовні курси.

Поки що незрозуміло, чи торкнуться ці зміни українців, оскільки вони мають у Німеччині дещо інший статус.