Болгарію, Румунію та Хорватію приєднують до Шенгену

Єврокомісар наголосила, що три країни заслуговують на всі привілеї.

Болгарію, Румунію та Хорватію приєднують до Шенгену

Європейська комісія офіційно запропонувала Раді ЄС ухвалити рішення, щоб дозволити Болгарії, Румунії та Хорватії повною мірою брати участь у Шенгенській зоні.

Про це оголосила єврокомісарка Ілва Йоганссон на брифінгу в Брюсселі, пише "Європейська правда".

"22 країни зараз перебувають у Шенгені і тепер настав час додати ще три. Сьогодні я представляю комюніке із повною підтримкою щодо приєднання Болгарії, Румунії та Хорватії. Настав час сказати – вітаємо", - сказала Йоганссон.

Єврокомісар наголосила, що три країни заслуговують на всі привілеї, які передбачає участь у Шенгені.

За її словами, Болгарії, Румунія та Хорватія довели, що відповідають всім необхідним критеріям, в тому числі дотримання прикордонного контролю.

"У них інфраструктура і необхідні засоби для управління зовнішніми кордонами, включаючи можливі безпекові загрози", - сказала вона.

Болгарія та Румунія успішно завершили процес приєднання до Шенгенської угоди у 2011 році. Рада ЄС визнала завершення процесу, але вже понад 11 років не було прийнято жодного рішення про скасування внутрішніх кордонів.

У грудні 2021 року Рада ЄС підтвердила, що Хорватія виконала умови, необхідні для приєднання до Шенгенської зони. Процес оцінювання тривав з 2016 по 2020 рік.

Після сьогоднішнього оголошення Рада ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ 8 грудня проголосує за повне приєднання Болгарії, Румунії та Хорватії до Шенгенської зони.