- Категорія
- Офіційно
- Дата публікації
Чеські консульства в Україні почали приймати заявки на деякі типи віз
Йдеться про візи для членів сімей, науковців, фахівців, студентів та представників національної меншини.
Консульські представництва Чеської Республіки у Києві та Львові дещо розширили можливості подання заяв на отримання деяких довгострокових віз та перебування для громадян України. У деяких, доволі виняткових, випадках консульства можуть видати і довгоочікувану карту працівника. Щоправда, для цього треба мати високу кваліфікацію.
Як повідомляється на сайті чеського посольства в Україні, на підставі оновленої урядової постанови та Закону 326/1999 Зб. про перебування іноземців у ЧР, до дипломатичних представництв ЧР в Україні від початку квітня можуть завітати заявники із такими заявами:
- На отримання довгострокової візи з метою возз’єднання родини та довгострокове перебування з метою спільного проживання родини (§ 42a Закону).
- На довгострокове перебування з метою наукової діяльності (§ 42f Закону).
- На довгострокове перебування працівника високої кваліфікації (так звана синя карта ЄС) (§ 42i Закону); таку заявку можуть подати громадяни України, яким надано/або які звернулися по тимчасовий захист в іншій країні-члені ЄС, крім Чеської Республіки; детальніше про сині карти ЄС можна почитати на сайті Міністерства праці та соціальних справ ЧР тут (українською мовою).
- На довгострокову візу чи довгострокове перебування з метою навчання в акредитованих освітніх програмах вищих навчальних закладів, відповідно до §64 абз. а), або стипендійного перебування, яке відповідає умовам §64 абз. d) Закону (тобто це не стосується, наприклад, мовних курсів тощо). Відтепер для цієї мети перебування більше не потрібна умова про те, що заявник повинен мати/або попросив тимчасовий захист в іншій країні-члені ЄС, крім Чеської Республіки.
- На постійне проживання від чеських краян, тобто власників Підтвердження про приналежність до чеської земляцької спільноти.
Інші заяви на отримання віз та дозволів на проживання у Чехії консульськими відділами і надалі не приймаються. Заява може бути подана лише особисто (в жодному разі не поштою чи через уповноваженого представника), а для подання заяви заявник повинен зареєструватися заздалегідь. І надалі зберігається правило дотримування місцевої приналежності при поданні заяви до Консульського відділу Посольства ЧР в Києві чи Генерального консульства ЧР у Львові.