Чехія не відкриє свою систему соцвиплат для українців

Гуманітарна допомога, як і раніше, надаватиметься залежно від доходу та вразливості біженця.

Чехія не відкриє свою систему соцвиплат для українців

Чехія не відкриватиме свою систему соціальної допомоги для біженців з України з січня, як це планувалося раніше. Міністерство праці переглянуло первісний план. Причина у можливому впливі на бюро з працевлаштування та витрати. Гуманітарна допомога, як і раніше, надаватиметься залежно від доходу та вразливості біженця. Про це агенції ČTK повідомив міністр праці Маріан Юречка. Підтримка біженців буде скоригована з липня. Кошти від держави отримають лише домогосподарства біженців із доходом нижчим за прожитковий мінімум та встановленою вартістю житла.

У лютому Юречка оголосив про намір зробити систему регулярних соцвиплат доступною для біженців з наступного року. Завдяки цьому планувалося спростити систему видачі допомоги та припинити виплату гуманітарної допомоги.

У травні бюро з працевлаштування виплатило 71 700 гуманітарних допомог, їхня кількість зменшується. Держава також надіслала сім'ям 17 700 допомог солідарності на розміщення біженців. На початок квітня, за даними МВС, з візами тимчасового захисту в Чехії було 325,7 тис. осіб. 28% з них – діти, 4% – пенсіонери, 2/3 людей працездатного віку – жінки.