Чехія спростить правила отримання віз та посвідки на проживання для громадян України

Уряд республіки розгляне питання найближчої середи, 22 березня.

Чехія спростить правила отримання віз та посвідки на проживання для громадян України

Міністерство закордонних справ Чехії розробило законопроект, який спростить громадянам України процес отримання довгострокових віз та посвідики на проживання. Уряд республіки розгляне його найближчої середи, 22 березня.

Документ суттєво розширює список винятків, за яких українці зможуть подати заяви на довгострокові візи та посвідки до консульств Чехії на території України. Сьогодні це можна зробити лише з метою навчання в чеському вузі, якщо раніше заявник отримав візу тимчасового захисту в іншій країні ЄС.

Якщо запропонований законопроект схвалить уряд, то до чеських консульств в Україні можна буде подавати заяви:

1)   на довгострокову візу з метою возз'єднання із сім'єю;

2)   на довготривале перебування (посвідку на проживання) з цілями:

- возз'єднання та проживання з сім'єю на території Чеської Республіки;

- науково-дослідної діяльності та навчання;

- Висококваліфікованої роботи (блакитна карта).

3) на постійне перебування (ПМП) для громадян України із підтвердженим чеським походженням.

Причому документи на блакитну карту та ПМП для українців чеського походження зможуть подати лише ті заявники, які мають або попросили візу тимчасового захисту в іншій країні ЄС (тобто зараз не проживають на території України).

Водночас МЗС вирішило не поновлювати у консульствах Чехії прийом заяв на звичайну роботу та підприємницьку діяльність. Крім того, відомство пропонує обмежити прийом заяв з метою навчання лише спеціальними акредитованими навчальними та стипендіальними програмами на підставі чинних міжнародних договорів або рішень уряду ЧР.

«Інститут тимчасового захисту є та залишиться основним інструментом для забезпечення перебування іноземців, які рятуються від війни в Україні. З іншого боку, по мірі збільшення тривалості конфлікту, доцільно вже зараз дати іноземцям, які, як очікується, захочуть залишитися в ЧР, можливість отримати інший тип дозволу на перебування. МЗС планує в майбутньому ще більше розширити коло заяв, але у зв'язку з розвитком ситуації з безпекою в Україні, на даний момент неможливо вказати терміни цього кроку», - заявили в міністерстві закордонних справ.