Чехія схвалила закон про реєстрацію автомобілів на українських номерах

Чеський парламент схвалив законопроект про реєстр українських автомобілів, які належать людям з тимчасовим захистом.

Чехія схвалила закон про реєстрацію автомобілів на українських номерах

Чехія, швидше за все, запровадить реєстрацію автомобілів українських біженців з метою контролю за їхнім технічним станом та можливістю покарань за порушення правил дорожнього руху. Від січня наступного року українські водії із тимчасовим захистом не зможуть їздити на незареєстрованих автомобілях під загрозою штрафу до 30 тисяч чеських крон, пише proukrainu.blesk.cz.

19 квітня депутати нижньої палати парламенту схвалили урядову поправку про реєстр українських транспортних засобів. Тепер законопроект передадуть на розгляд сенаторам.

Чеська канцелярія страховиків (ČKP) минулого тижня повідомила, що, за її оцінками, у Чехії перебувають 38 тисяч українських автомобілів, з яких 4 тисячі — не застраховані. Міністерство транспорту ЧР торік попереджало українських водіїв про необхідність аварійного страхування автомобілів

«Якщо незастрахований український автомобіль завдасть збитків у Чехії, ми відшкодуємо збитки потерпілій стороні і не вимагатимемо відшкодування від українських автомобілістів. Ця допомога дійсна протягом шести місяців після виїзду з території України», – розповів Владімір Крейзар з Чеської канцелярії страховиків.

Якщо після закінчення шестимісячного терміну водій українського авто влаштував ДТП, страхова компанія виплатить збитки потерпілому водієві, але стягне гроші з незастрахованого винуватця.

За даними страхових компаній, з початку березня минулого року до кінця лютого цього року в Чехії сталося 2611 аварій, які призвели до незастрахованих збитків. 173 ДТП (6 відсотків) сталися за участю українських автомобілів. Минулого року асоціація виплатила з Гарантійного фонду ČKP понад 250 мільйонів чеських крон. Їхня пропорційна частина пішла на відшкодування збитків, завданих українськими водіями.

Законопроект перед цим затвердив парламентський комітету з безпеки. Реєстр користувачів транспортних засобів з українськими номерними знаками має на меті покращити притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері дорожнього руху, вчинені їхніми водіями. Це порушення правил, виявлене автоматизованим пристроєм без супроводу оператора, зокрема перевищення максимально дозволеної швидкості, несанкціонована зупинка чи паркування. За ці випадки законом передбачена об’єктивна відповідальність користувача автомобіля. Зобов’язання не поширюватиметься на транспортні засоби, які використовуються в міжнародному сполученні.

Місцеві органи влади від жовтня цього року почнуть реєструвати українські транспортні засоби. Люди матимуть змогу до кінця року внести автівку до реєстру. Українці, які отримають у Чехії тимчасовий захист або візу з метою толерантності, матимуть сім днів на реєстрацію автомобіля. Такий реєстр не буде ніяким чином об’єднаним із офіційним реєстром України.