Чехія хоче знизити квоту робітників з України на користь інших країн

Для консульства у Львові пропонується скоротити максимальну кількість робочих віз, що видаються, на 5000 на рік.

Чехія хоче знизити квоту робітників з України на користь інших країн

Через війну в Україні чеський уряд планує знову переглянути квоту на набір робочої сили з нашої країни. Оскільки за нинішніх умов важко забезпечити її виконання, Чехія має намір залучати більше персоналу з низькою та середньою кваліфікацією з інших країн. Міністерство внутрішніх справ республіки вже розробило  відповідну постанову. Кабмін розгляне його упродовж червня.

З документа випливає, що Чехія не має наміру розширювати міграційну програму. Натомість пропонується перерозподілити існуючі квоти між окремими країнами.

Зокрема, для консульства у Львові пропонується скоротити максимальну кількість робочих віз на 5000 на рік (з нинішніх 38000 до 33000), а для консульств у Манілі (Філіппіни) та Улан-Баторі (Монголія) навпаки наростити – на 3000 (до 5500) та на 2000 (до 3230) віз на рік відповідно.

Крім того, підготовлений МВС документ передбачає обнулення квот на підприємницькі візи чеськими консульствами в Єкатеринбурзі та Санкт-Петербурзі (вона становила 50 заяв на рік у кожному) у зв'язку із закриттям обох диппредставництв.

Зазначимо, що у вересні минулого року уряд Чехії вже перерозподіляв частину призначеної для України квоти робочих віз між іншими країнами.

Квоти на працевлаштування іноземців із третіх країн було запроваджено у вересні 2019 року. Максимальна кількість заявок, які можуть прийняти чеські консульства у кожній країні, встановлюється урядом у постанові. Потім, через деякий час проводиться її переоцінка.

Чеські роботодавці вже давно скаржаться на нестачу персоналу та просять уряд активніше залучати робочу силу з-за кордону. В основному на чеські підприємства потрібні робітники низької та середньої кваліфікації.