Чи можна подорожувати з чеським тимчасовим захистом за межі Шенгенської зони

Які умови та які документи потрібні?

Чи можна подорожувати з чеським тимчасовим захистом за межі Шенгенської зони

Чи можливо подорожувати з чеським тимчасовим захистом за межі Шенгенської зони? Які умови? Та які документи потрібні? Люди про це часто запитують у соціальних мережах. ProUkrainu звернулися з запитом до Міністерства внутрішніх справ Чехії, чи можуть українці подорожувати з тимчасовим захистом за межі Шенгенської зони.

Там відповіли: "Власники віз із кількістю в’їздів "MULT" можуть подорожувати як в межах Шенгенської зони, так і за її межами". Тобто всі, хто мають вклеєну візу тимчасового захисту в паспорт, можуть подорожувати без обмежень як у Шенгенській зоні, так і за її межами.

Проте у МВС Чехії також попереджають: “Якщо іноземці планують виїхати за межі Шенгенської зони, ми не гарантуємо, що ці країни їх впустять. Допоки їм не вклеять нову візову наклейку, вони користуватимуться тими документи, що були. Також іноземці отримують письмове підтвердження про продовження тимчасового захисту, яке, однак, можуть не вважати дійсним у третіх країнах.”

Нагадуємо, що біженці з тимчасовим захистом можуть виїжджати за межі Чехії (як у Шенгенську зону, так і за її межами) на 90/180 днів, як безвіз. Обов’язково потрібно мати закордонний паспорт.