Число тих, хто отримав статус біженця у Франції, перевищило півмільйона людей

До цього числа не входять біженці з України.

Число тих, хто отримав статус біженця у Франції, перевищило півмільйона людей

Станом на 31 грудня 2022 року статус біженця у Франції мали 547 102 особи, повідомило Французьке управління із захисту біженців та апатридів (OFPRA) у своєму щорічному звіті, опублікованому 3 липня.

За минулий рік цей статус набули ще 56 276 осіб. У звіті уточнюється, що йдеться як про рішення «першої інстанції», які приймає сама служба OFPRA, так і про рішення Національного суду з прав біженців (CNDA). У цьому суді розглядаються апеляційні скарги тих прохачів, яким у притулку відмовило управління OFPRA.

Важливо зазначити, що до зазначеної звітності не входять біженці з України, які після початку повномасштабного вторгнення РФ набули у країнах Європейського союзу тимчасового захисту та особливого статусу. У Франції налічується близько 100 000 українців, які втекли від війни та живуть під тимчасовим європейським захистом.

У 2022 році служба OFPRA отримала загалом 131 тисячу прохань про захист від новоприбулих до Франції. П'ятий рік поспіль на першому місці за кількістю прохачів притулку залишилися вихідці з Афганістану (понад 17 тисяч осіб). Понад 8600 прохань було подано з Бангладеш. Трохи менше заявок (8463) подали ті, що втекли з Туреччини. Як і раніше, високу кількість прохань про захист подали вихідці з Грузії (8099). Прохачів притулку з Демократичної республіки Конго було зареєстровано майже шість тисяч.

Служба OFPRA зазначає, що в умовах російської війни та посилення репресивного режиму в РФ у 2022 році на 75% зросла кількість прохань про притулок, поданих вихідцями з Росії. Втім, в абсолютних цифрах йдеться лише 2617 росіян, які звернулися до OFPRA.