Деяким українцям не потрібно робити нострифікацію дипломів у Чехії

Нострифікація досі лишається безкоштовною для українських біженців.

Деяким українцям не потрібно робити нострифікацію дипломів у Чехії

Українці, що здобули вищу освіту в період з 6 червня 1972 року по 27 лютого 2000 року включно не повинні робити нострифікацію дипломів.

Громадяни України та колишніх країн-членів СРСР, що завершили ВНЗ в Радянських Республіках, можуть не нострифікувати документи про вищу освіту. Про це повідомляє Міністерство освіти ЧР. Цей закон поширюється лише на дипломи, видані в період виключно з 6 червня 1972 по 27 лютого 2000 року, і ці дипломи автоматично прирівнюються до чеських, без процедури нострифікації.

Всі документи, видані в інший час, мають пройти процедуру визнання. Закон, що це підтверджує, називається «Протокол про еквівалентність документів про освіту, вчених звань і звань, виданих або присвоєних у Чехословацькій Соціалістичній Республіці та Союзі Радянських Соціалістичних республік». Підписаний 6 червня 1972 р. у Празі.

Нагадуємо, що нострифікація – це процес визнання закордонних дипломів та атестатів чеською системою освіти. Вона необхідна для того, щоб ваша вища або середня освіта визнавались у Чехії. Після завершення цього процесу нострифіковані документи починають офіційно визнаватись чеськими установами та закладами освіти.

При цьому нострифікація досі лишається безкоштовною для українських біженців.