Дітей українських біженців у ФРН переведуть на стандартне німецьке навчання

З нового навчального року українські діти навчатимуться на загальних засадах: спочатку в інтеграційних класах з великим обсягом німецької мови, потім учнів переведуть у звичайні німецькі класи. 

Дітей українських біженців у ФРН переведуть на стандартне німецьке навчання

З нового навчального року онлайн-освіта в українських школах не рахуватиметься, усі діти мають отримати стандартну німецьку освіту. Таке рішення ухвалило міністерство освіти Саксонії. Ухвалене воно було під час спільної конференції профільних міністрів Німеччини.

З нового навчального року українські діти навчатимуться на загальних засадах: спочатку в інтеграційних класах з великим обсягом німецької мови, потім учнів переведуть у звичайні німецькі класи. Вони отримуватимуть у Німеччині саме німецьку, а не українську освіту.

Онлайн-навчання в українських школах не зараховуватиметься: у Німеччині шкільна освіта є обов'язковою, діти зобов'язані ходити до німецьких шкіл, а батьки зобов'язані забезпечити цей процес.

Міністерство освіти заявляє, що наступного навчального року здійснюватиме постійний контроль за дотриманням відвідування школи.

Міністр освіти Саксонії Крістіан Піварц пояснив логіку такого рішення. За його словами, досі не було розуміння, наскільки довго залишаться українські родини у Німеччині. Але за тривалого перебування неможливо налагодити тут навчання за українською системою освіти, для цього немає ні методик, ні фахівців.

Наразі метою є інтеграція українців у німецьке суспільство з упором на вивчення німецької мови. Уроки української мови пропонуватимуться лише як факультатив.

Нині у школах Саксонії навчається близько 9600 учнів з України. У міністерстві визнають, що їхня поява призвела до перевантаження системи освіти, відчувається гостра нестача вчителів.

З цієї причини школи проводять пошук додаткових співробітників на тимчасовій основі, яких можна найняти без необхідної кваліфікації - наприклад, з іншою вищою освітою без педагогічної кваліфікації.

Щоб розвантажити систему, близько 440 українських вчителів та шкільних асистентів було найнято на тимчасовій основі на поточний навчальний рік. Вони також повинні мати можливість продовжувати працювати наступного навчального року. Проте більшості з них тепер доведеться самим вивчати німецьку мову, це буде умовою працевлаштування.