Дві третини українських біженців перебувають у Молдові нелегально

65 тисяч українців перевищили термін перебування у 90 днів.

Дві третини українських біженців перебувають у Молдові нелегально

Близько 65 000 українських біженців перебувають у Молдові нелегально. Згідно із законодавством, українці без додаткових документів тепер можуть жити у країні протягом 90 днів. Тим, хто перевищив цей термін, необхідно звернутися до бюро з міграції та притулку для оформлення посвідки на проживання, щоб держава могла забезпечити їм соцзахист, пише tv8. Підтвердження особи та місця проживання в Молдові є обов'язковим.

У бюро з міграції та притулку заявляють, що процедура займає близько півгодини і зазначають, що біженці зобов'язані дотримуватись законодавства Молдови.

Згідно з офіційними даними, в країні зараз тимчасово проживають близько 100 000   українських біженців, з яких 65 000 перевищили термін перебування у 90 днів.

Процес одержання документа про тимчасовий захист здійснюється через Генеральний інспекторат міграції. Реєстрація відбувається онлайн, а вже на місці заявники проходять процедуру перевірки, яка займає не більше півгодини.

Важливо, щоб біженець мав документ, що засвідчує особу. Необов'язково, щоб це був чинний проїзний документ. Це може бути прострочений чи чинний паспорт, внутрішній документ або довідка з консульства України.

Отримання документа про тимчасовий захист надає біженцям низку привілеїв, включаючи право на освіту та медичне обслуговування.