Фінляндія хоче забирати ВНЖ у людей, які перебувають без роботи понад три місяці

Скасувати посвідку на проживання за робочою візою можна і за чинним законодавством, проте в ньому не прописані часові рамки.

Фінляндія хоче забирати ВНЖ у людей, які перебувають без роботи понад три місяці

Уряд Фінляндії просуває так зване правило трьох місяців безробіття. Нещодавно уряд передав законопроект на експертну оцінку. У ньому йдеться про те, що посвідка на проживання трудового мігранта скасовуватиметься після трьох місяців безробіття.

Правило стосувалося б лише ВНЖ на підставі роботи, а не, наприклад, посвідки на постійне проживання. Також нововведення, якщо його ухвалять, не стосуватиметься українців, у яких особливий статус.

За певних умов термін можна буде збільшити до шести місяців. Такий виняток стосувався б фахівців та стартап-підприємців, а також тих, хто пропрацював у країні понад два роки.

Надалі роботодавець повинен буде сповіщати Міграційну службу про передчасне припинення трудових відносин.

ВНЖ у безробітного можна скасувати і за нинішнім законом, проте в ньому не прописані тимчасові рамки. За словами міністерства, закінчення трудових відносин також не контролювалося раніше систематично. Це мають намір виправити обов'язковим для роботодавця оповіщенням про закінчення договору.

Організації ділового життя виступають проти цього, оскільки вважають, що такий порядок збільшить бюрократичне навантаження на роботодавців та міграційну службу.