Голова Мін'юсту Швейцарії відвідала українців у Польщі та Словаччині

Поїздка дала можливість безпосередньо зрозуміти значення фінансової допомоги Швейцарії тим, хто постраждав від агресії.

Голова Мін'юсту Швейцарії відвідала українців у Польщі та Словаччині

Міністр юстиції Швейцарії Елізабет Бом-Шнайдер відвідала Польщу та Словаччину, дві країни, які у перерахунку на чисельність свого населення найбільшу кількість біженців з України, пише swissinfo.ch.

За словами Бом-Шнайдер, ця поїздка дала можливість безпосередньо зрозуміти значення фінансової допомоги Швейцарії тим, хто постраждав від агресії. Вона відвідала зокрема проекти, які підтримує ЮНІСЕФ та організовані на користь українських дітей та їхніх сімей. Проекти допомоги стосуються насамперед охорони здоров'я, соціальної інтеграції та освіти. Міністр заявила, що була «зворушена побаченим».

З початку війни Росії проти України Польща зареєструвала понад 1,6 млн клопотань про надання притулку від тих, хто був змушений залишити Україну. Зараз із цього числа понад мільйон все ще перебувають у Польщі. В абсолютних цифрах ця країна прийняла найбільше біженців із України. Словаччина надала тимчасовий захист близько 101 тисячі осіб. У перерахунку на чисельність населення ця країна також є однією з лідерів у ЄС щодо прийому та розміщення у себе вимушених мігрантів з України.

Всім країнам-членам ЄС, особливо тим, хто переживає наплив біженців, Швейцарія надає фінансову підтримку через т.зв. "Фонд швидкого реагування".