Грузія продовжила програму допомоги українським біженцям ще на шість місяців

На сьогоднішній день у Грузії 500 сімей з України отримують допомогу для оплати оренди квартир.

Грузія продовжила програму допомоги українським біженцям ще на шість місяців

Програму допомоги українським біженцям у Грузії продовжено на шість місяців, заявив на брифінгу сьогодні, 25 жовтня, міністр охорони здоров'я Зураб Азарашвілі.

Міністр повідомив, що на сьогоднішній день у Грузії 500 сімей з України отримують допомогу для оплати оренди квартир – по 300 скринь на сім'ю (це трохи більше 100 доларів). Крім того, понад 1050 осіб отримують щомісячну соціальну допомогу – 45 ларі на особу.

«Держава з лютого активно підтримує українських біженців. Спочатку ними займалися мерія та департамент туризму, а з 15 липня – Агентство у справах переселенців. Ми маємо спеціальні пункти на кордонах, куди можна звернутися за допомогою. Ми допомагаємо сім'ям із щомісячною орендною платою, а також надаємо соціальну допомогу. Вони отримують таку ж допомогу, як грузинські біженці з Абхазії та Цхінвалі. Ми продовжили цю програму на шість місяців», - цитує Азарашвілі агентство «Новини-Грузія».

Міністр також навів статистику, згідно з якою після липня уряд Грузії профінансував соціальну допомогу біженцям з України та оренду квартир приблизно на 1 мільйон 800 тисяч ларі. За словами міністра, уряд заплатив за тимчасове житло громадян, які приїхали з України до Грузії, до 200 тисяч ларі. Крім того, до 800 тисяч було заплачено за медичні послуги, які біженцям з України надавали різні клініки в Грузії.

За даними посольства України, з 24 лютого на території Грузії перебувають 25 990 громадян України, з них 6 980 – діти.

Уряд Грузії влітку оголосив про припинення програми безкоштовного розселення біженців, і натомість пообіцяв видавати по 300 ларі на сім'ю та 45 ларі на людину. Як з'ясувалося, цю допомогу отримала лише п'ята частина біженців із України. За даними посольства на початок жовтня, грошову допомогу від уряду Грузії для оплати орендованого житла отримало 2745 сімей українських біженців або 5361 особа.