Кількість українців, які проживають у пільговому житлі у Словаччині, знизилася на 30%

Число українців, розміщених у країні таким чином, становило 25 915 осіб.

Кількість українців, які проживають у пільговому житлі у Словаччині, знизилася на 30%

Число українських біженців, які мешкають у Словаччині за програмою пільгового надання житла, знизилося на 30% порівняно з літом 2022 року.

За даними міністерства внутрішніх справ, до кінця листопада державні компенсації за біженців, які проживають у їхніх будинках та квартирах, отримували 7616 мешканців Словаччини. Число українців, розміщених у країні таким чином, становило 25 915 осіб.

З березня 2022 року МВС надає громадянам Словаччини допомогу на розміщення осіб, які рятуються від військового конфлікту в Україні. З початку жовтня 2022 року держава платить 10 євро за одну ніч за житло, надане біженцю віком від 15 років. За надання житла дітям до 15 років розмір компенсації становить 5 євро. З березня по грудень 2022 року влада Словаччини витратила на ці компенсації 54 млн євро.

За словами міністра внутрішніх справ Романа Микульця, частина суспільства мала побоювання з приводу можливих зловживань, викликаних збільшенням розмірів державних компенсацій. "Проте практика показала, що вони не підтвердилися", - сказав він.