Латвія вже думає над тим, що робити з українськими біженцями наступного року

З огляду на те, що війна в Україні закінчиться не скоро, Латвії, можливо, доведеться переглянути план підтримки українських біженців.

Латвія вже думає над тим, що робити з українськими біженцями наступного року

З огляду на те, що війна в Україні закінчиться не скоро, Латвії, можливо, доведеться переглянути план підтримки українських біженців, визнали представники відповідальних установ на засіданні Комісії Сейму з питань громадянства, міграції та згуртованості суспільства. Про це повідомляє агентство LETA.

Парламентський секретар Міністерства внутрішніх справ Мартінш Штейнс поінформував депутатів про те, що українським біженцям видано 32 580 довгострокових віз типу D та тимчасових видів на проживання. Персональний код надано 39 431 українцю.

На сьогодні тимчасовий захист знято з 1472 мешканців України. Серед основних причин — те, що людина поїхала до України чи іншої країни і повідомила про це владу.

До цього часу через муніципалітети було розселено 12 389 біженців, а решта знайшли житло у родичів, друзів, знайомих чи деінде. Штейнс заявив, що у більшості муніципалітетів спальні місця заповнені на 100%, але пошук рішень продовжується. Водночас, забезпечення житлом біженців в умовах подорожчання енергоресурсів є гострою проблемою.

Поки що новий план не потрібен, але відповідальні установи працюють над його переглядом. Для тих біженців, які перебувають у Латвії вже тривалий час, деякі послуги закінчаться наприкінці цього року, тому план слід переглянути, щоб зрозуміти, яку допомогу надаватиме наступного року, сказав Штейнс.

Представниця Міністерства добробуту Діана Якайте також заявила, що важливо продовжити обговорення плану, тому що фінансування та заходи, що містяться в плані, стосуються лише цього року, але очевидно, що війна швидко не закінчиться.

"Ми бачимо, що підтримку доведеться надавати наступного року, а заходи, передбачені в нашій сфері, мають бути продовжені. Дуже хвилює питання проживання. Термін надання послуги позначено до кінця року, а решта послуг безстрокових, тому треба продовжувати дискусію про те, як продовжити житлову підтримку", - сказала Якайте.

Начальник Державної прикордонної охорони Гунтіс Пуятс поінформував депутатів, що у липні та серпні до Латвії щодня прибувало в середньому 1110 українців із Росії, а в останній тиждень спостерігається деяке зниження – у середньому їх 750 було осіб.  Більшість з них їде далі до інших країн ЄС.