На допомогу біженцям з України Чехія витратила менше 1 відсотка держбюджету

Допомога українцям не відбувається за рахунок чеських громадян.

На допомогу біженцям з України Чехія витратила менше 1 відсотка держбюджету

Витрати чеського держбюджету, пов’язані з підтримкою біженців з України, наприкінці листопада минулого року досягли 18,6 мільярдів чеських крон. Про це заявив міністр фінансів Збинєк Станюра на прес-конференції щодо результатів державного бюджету за 2022 рік. Він зазначив, що частина виплачених грошей пішла чеським громадянам.

Так, за словами Станюри, із вказаної суми 3,2 мільярда чеських крон виплачених коштів становила дотація на житло, призначена для домогосподарств або підприємців, які запропонували свої житлові приміщення українським біженцям. Станюра наголосив, що підтримка українців не відбувається за рахунок громадян Чехії, оскільки витрати на цю підтримку складають менше одного відсотка державного бюджету.

Нагадаємо, що згідно із поточними даними чеського Міністерства внутрішніх справ, з початку російського вторгнення в Україну в лютому минулого року чеська держава надала майже 474 000 віз тимчасового захисту українцям. За попередньою інформацією, приблизно третина біженців – діти та молодь до 18 років, понад дві третини дорослих – жінки. Але точна кількість українських біженців, які зараз перебувають у Чехії, невідома. Згідно з заявою міністра внутрішніх справ Віта Ракушана, приблизно п’ята частина з них повернулася на батьківщину.