Надзвичайна невідкладна допомога (MOP) в Чехії: як подати заявку?

Ця допомога виплачується одноразово й розглядається індивідуально.

Надзвичайна невідкладна допомога (MOP) в Чехії: як подати заявку?

Надзвичайна невідкладна допомога (MOP — mimořádná okamžitá pomoc). Це остання можлива допомога, якщо перед тим українські біженці вичерпали фінансову допомогу, або є вразливими особами. Це не загальна допомога й виплачується вона одноразово. Розглядається індивідуально на основі доходу за 3 місяці.

Хто має право на MOP в Чехії?

Якщо ви є вразливою особою, але вам не надано гуманітарту допомогу і ви ризикуєте опинитися в екстреному житлі, ви можете мати право на надзвичайну негайну допомогу для покриття необхідні одноразові витрати. Актуальну інформацію на жовтень 2023 року щодо правил і прав подачи заявки на МОР можна знайти в буклеті-пам’ятці.

Право на одноразові витрати ННД (Надзвичайна невідкладна допомога) не визначається автоматично. Вивчаються доходи, майнові та соціальні умови всіх оцінюваних разом осіб. Вирішальним періодом для перевірки доходів і майна є 3 місяці, що передують місяцю звернення, і поточний місяць.

Як подати заявку на отримання?

Заявку на одноразові витрати ННД та іншу необхідну інформацію можна знайти за веб-адресою.

Заяву подають у відділенні Управління зайнятості за місцем фактичного проживання (можна також в електронному вигляді, наприклад, через ідентифікатор банку).

Що потрібно надати разом із заявою?

  • документи про розмір вашого доходу та всіх осіб, що проживають разом; 
  • заява про загальний соціальний і фінансовий стан вас і всіх осіб, які спільно оцінюються; 
  • про суму витрат на житло, яку Ви та Ваша родина повинні були сплатити (і що оплата не відбулася).

Тут ви зможете завантажити всі шаблони заяв. 

Важливо: Одноразові витрати ННД не призначені для покриття регулярних передбачуваних витрат. Цю допомогу можна отримати лише для вирішення раптової ситуації, коли ви опинилися в безпосередній небезпеці втратити житло.