Німеччина. Бонус 200 євро одержувачам допомоги Hartz IV: хто і коли отримає виплати

Це одноразова виплата від держави, яка має компенсувати населенню додаткові витрати, пов'язані з пандемією COVID-19, та зростання цін через воєнні дії в Україні.

Німеччина. Бонус 200 євро одержувачам допомоги Hartz IV: хто і коли отримає виплати

Для компенсації наслідків кризи, спричиненої пандемією Corona, та зростання цін у зв'язку з війною в Україні уряд Німеччини прийняв пакет спеціальної допомоги для населення. У тому числі бонуси у розмірі 200 євро для безробітних одержувачів Hartz IV та 100 євро для тих, хто має право на дитячу допомогу.

Бонус 200 євро – це що таке?

Це одноразова виплата від держави, яка має компенсувати населенню додаткові витрати, пов'язані з пандемією COVID-19, та зростання цін через воєнні дії в Україні.

Хто отримає бонус 200 євро?

Одноразовий платіж у розмірі 200 євро автоматично отримають усі, мав право на допомогу з безробіття у липні 2022 року, у тому числі й біженці з України. Для його отримання не потрібно подавати заяву. Ті, хто раніше отримував Hartz IV, але у липні втратив це право, не зможуть отримати цей бонус.

Для працюючих передбачено компенсацію витрат на електроенергію у розмірі 300 євро, яку роботодавці виплатять у вересні як оподатковувану надбавку.

Чи отримають українські біженці бонус 200 євро?

Так, українські біженці, які зареєстровані в Джобцентрі (Jobcenter) та отримують допомогу з безробіття Hartz 4 (ALG II), отримають додатково бонус 200 євро. Також українським біженцям буде виплачено 100 євро дитячий бонус, якщо було оформлено допомогу Kindergeld.

Хто отримає дитячий бонус 100 євро?

Одержувачі дитячої допомоги у липні додатково отримають по 100 євро на кожну дитину. Крім того, сім'ям з невеликим доходом, починаючи з липня 2022 року, щомісяця додатково виплачуватиметься по 20 євро на дитину. Доплата передбачена для одержувачів Hartz 4 та дитячої допомоги, в тому числі й для українців. Виплати нараховуються автоматично, подання заяв немає необхідності.

Коли виплатять бонус 200 євро?

Виплати будуть проводитись протягом липня-серпня 2022 року. У зв'язку з великою кількістю платежів можлива затримка надходжень коштів у кілька днів. Згідно з повідомленням Федерального міністерства праці та соціальних питань, платежі будуть проводитись у 3 етапи.

Додаткові дати виплат бонусу:

23.07.2022 – основна частина виплат для тих, чиє право на Hartz IV вже відоме.

20.08.2022 – друга частина виплат для осіб, право на допомогу з безробіття для яких підтверджено ретроспективно.

24.09.2022 – остання черга платежів для одержувачів Hartz IV, яким бонус не було виплачено раніше.

Хто займається виплатами бонусу?

Федеральне міністерство праці та соціальних питань (BMAS) пояснило, що наведений вище графік виплат стосується лише центрів зайнятості Jobcenter, які перебувають у віданні Федерального агентства зайнятості. Приблизно 100 центрів зайнятості у Німеччині перебувають у віданні місцевих органів влади. Деякі з них вже здійснили перші виплати бонусу у розмірі 200 євро.