Норвегія також продовжила для українців дію тимчасового захисту

Мінюст Норвегії схвалив зміни до імміграційних правил, за якими посвідчення біженців з України автоматично продовжуються на рік.

Норвегія також продовжила для українців дію тимчасового захисту

Норвегія автоматично подовжила на рік дію посвідок на проживання для українців, що оформили в країні тимчасовий захист.

Про це повідомляє пресслужба уряду Норвегії.

Як зазначає пресслужба, Міністерство юстиції Норвегії схвалило зміни до імміграційних правил, за якими посвідки вимушених переселенців з України, які вже мали оформлений статус, автоматично подовжуються на рік, починаючи з останнього дня дії їхньої першої посвідки.

"11 березня 2022 року уряд Норвегії запровадив схему тимчасового колективного захисту переселенців з України. Ця схема означає, що українці отримують дозвіл на проживання за спрощеною процедурою та без індивідуальної оцінки потреби в захисті. Дозволи надаються терміном на один рік. Термін дії перших посвідок закінчується в березні 2023 року", - йдеться у повідомленні.

Норвезьке управління імміграції і поліція відновлять прострочені картки-посвідки на проживання, щоб можна було задокументувати законне проживання українців.

"Ситуація в Україні все ще дуже складна, і уряд надасть людям із тимчасовим колективним захистом передбачуваність, пов’язану з їхнім подовженням безпечного перебування в Норвегії", - підкреслив міністр юстиції та готовності до надзвичайних ситуацій Емілі Енгер Мель.