- Категорія
- Офіційно
- Дата публікації
Новий закордонний паспорт або ID-картка: як перевірити стан готовності
Можна перевірити готовність своїх документів без відвідин підрозділів ДМС.
Українці, які подали заявку, щоб оформити ID-картку чи новий закордонний паспорт, можуть перевірити готовність своїх документів без відвідин підрозділів ДМС, повідомляє Міністерство реінтеграції України з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України.
Для цього достатньо скористатися онлайн-сервісом «Перевірка стану оформлення документів». За допомогою сервісу можна перевірити стан оформлення наступних документів:
– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;– ID-картка, посвідка на тимчасове проживання;– посвідка на постійне проживання;– дозвіл на імміграцію в Україну;– продовження строку перебування в Україні.
Як перевірити стан оформлення документів
Щоб перевірити стан оформлення зазначених вище документів в онлайн-сервісі, замовник має виконати такі кроки:
1) вибрати тип документа, стан виготовлення якого потрібно перевірити;2) вказати, для кого виготовляється паспорт;3) ввести дані документа, на підставі якого здійснювалось оформлення;4) ввести серію (за наявності) та номер цього документа;5) дочекатися інформації стосовно готовності документа.
Важливо! При введенні серії та номера документа необхідно враховувати наступні деталі:
– серія паспорта у формі книжечки вводиться великими українськими літерами, а свідоцтва про народження – як зазначено у самому документі;
– якщо серія свідоцтва про народження починається з 1 або І, у базі може бути один із трьох варіантів написання: цифра 1, українська літера І, латинська літера I залежно від того, яку з них оператор ввів під час оформлення;
– серію та номер документа іноземця або особи без громадянства вводять без розділових знаків: крапки, коми, тире.
Готовність документа можна перевірити вже з наступного дня після подання заяви до територіального підрозділу ДМС.
Нагадаэмо, що за кордоном підрозділи «Паспортного сервісу» вже доступні у чотирьох містах Польщі (Варшава, Краків, Ґданськ, Вроцлав), у Туреччині (Стамбул), Словаччині (Братислава), Чехії (Прага), Берліні та Кельні (Німеччина).