Половина тих, хто шукає притулку в Казахстані, — українці

Статус особи, яка шукає притулок, мають 233 громадян України. Статус біженця – 63 громадяна України.

Половина тих, хто шукає притулку в Казахстані, — українці

У Казахстані перебувають 520 осіб, які шукають притулок, та 325 осіб, які вже набули статусу біженців. Про це місцеві ЗМІ повідомили у Міністерстві праці та соціального захисту населення країни.

З яких країн найчастіше прибувають біженці? За даними міністерства, здебільшого вони приїхали з Афганістану, України, Китаю, Сирії та Узбекистану.

Однак останнім часом (з 2022 року) найбільша кількість клопотань про надання статусу біженця надходить від громадян України, які становлять майже половину всіх осіб, які шукають притулку в країні.

«На сьогоднішній день у Казахстані статус особи, яка шукає притулок, мають 233 громадян України та 21 громадян Росії. Статус біженця мають 63 громадян України», — йдеться у звіті.

Статус біженця надається іноземцям, які бояться стати жертвами переслідувань за різними ознаками у своїй рідній країні та не можуть або не бажають користуватися захистом своєї держави. Статус особи, яка шукає притулок, надається тим, хто звернувся за притулком у Казахстані, але ще не отримав остаточного рішення за своєю заявою.