Португалія продовжує тимчасовий захист для українців

З початку війни країна надала тимчасовий захист 57 390 біженцям із України.

Португалія продовжує тимчасовий захист для українців

Уряд Португалії планує продовжити тимчасовий захист для біженців із України ще на 6 місяців. Таке рішення буде ухвалене найближчим часом.

Про це заявили в канцелярії міністра у справах парламенту, повідомляє theportugalnews.com.

У канцелярії міністра Анни Катарини Мендес повідомили, що рішення про продовження тимчасового захисту буде прийняте в уряді незабаром.

"Уряд вважає за необхідне визначити нове продовження тимчасового захисту терміном на шість місяців, пропозицію, яка дуже скоро надійде до Ради міністрів", – зазначено у відповіді інформаційному агентству Lusa.

В уряді наголосили, що слідують наміру Єврокомісії продовжити тимчасовий захист для людей, переміщених з України, до березня 2024 року.

У Португалії тимчасовий захист для біженців із України надається автоматично. Спочатку цей статус тривав рік, а в березні 2023 року уряд прийняв ухвалу, що продовжує термін дії цього документа на шість місяців.

За даними Служби у справах іноземців та кордонів, з початку війни Португалія надала тимчасовий захист 57 390 біженцям із України. З них – 34 602 жінок та 22 788 чоловіків. Чверть біженців – неповнолітні (14 434).