- Категорія
- Офіційно
- Дата публікації
Позбавлення водійських прав за серйозні порушення скоро діятиме у всіх країнах ЄС
Єврокомісія запропонувала низку нововведень.
Єврокомісія запропонувала низку нововведень щодо водійських прав, серед них - щоби у разі серйозних проступків позбавлення прав було чинним у всіх країнах Євросоюзу, що не забезпечується чинним законодавством.
Про це повідомляє "Європейська правда".
За існуючим законодавством, водія можуть позбавити прав лише у разі, якщо його порушення сталося у тій самій країні, де він отримував права. Якщо ж водія-порушника позбавили прав, то забезпечити дотримання цього рішення можна лише у його власній країні.
"Директива має на меті створити систему застосування певних обмежень водійських прав по всій території ЄС, якщо такі обмеження застосували в одній з країн… Водії мають притягуватися до відповідальності за небезпечну поведінку на дорозі у всіх країнах-членах, щоби ми мали середовище, яке підвищує дорожню безпеку", - аргументує Єврокомісія.
У проєкт закладають механізми для того, щоби при цьому водії, яких підозрюють у скоєнні дуже серйозних порушень ПДР, були достатньо захищеними - як належна ідентифікація особи і її причетності до події, право на захист у країні, де сталося порушення; можливість виправдання, якщо те, як діяв водій, не суперечить правилам у країні, де він отримував права. Рішення про позбавлення прав має пройти два розгляди - у країні, де було скоєно порушення, та у країні, де водій отримував права.
У країнах ЄС є відмінності щодо того, які проступки на дорозі можуть закінчитися позбавленням водійських прав, проте є і спільні, і Єврокомісія пропонує орієнтуватися на них: перевищення швидкості та керування авто у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння; спричинення ДТП з летальними або тяжкими наслідками.
За даними ЄК, в середньому 18% усіх перевищень швидкості скоюються водіями, які не є резидентами країни, де це сталося. Близько 15% автоматично зафіксованих порушень (з яких 96% - перевищення швидкості) скоюються водіями-гостями.
За 2019 рік, за який доступна найбільш детальна статистика, у ЄС було зафіксовано понад 14 млн порушень ПДР, скоєних на авто з реєстрацією в іншій країні, водія якого не ідентифікували на місці. З цих випадків близько 8,2 млн завершилися сплатою штрафу, переважно добровільною, і в понад 6 млн, тобто 40% випадків, такий порушник залишився непокараним.