Прикордонники розповіли, скільки українців намагаються незаконно перетнути кордон

Українці намагаються незаконно перетнути кордон як у пунктах пропуску, так і поза ними.

Прикордонники розповіли, скільки українців намагаються незаконно перетнути кордон

Прикордонники затримують щодня в середньому близько 30 осіб, які намагаються незаконно перетнути кордон України. Найбільше спроб фіксують поза пунктами пропуску з Молдовою та Румунією. А ось до Польщі намагаються їхати за підробленими документами. Про це розповів представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Спроби незаконно перетнути кордон залишаються, ми не бачимо значного збільшення таких спроб. Їхня кількість залишається сталою, в середньому десь 30 осіб за добу прикордонники затримують на кордоні під час спроби незаконно залишити межі країни», – заявив Демченко.

За його словами, українці намагаються незаконно перетнути кордон як у пунктах пропуску, так і поза ними. Таких випадків найбільше.

"Найбільше спроб но зеленій ділянці, тобто поза межею пунктів пропуску, фіксується на кордоні з Румунією та Молдовою, а безпосередньо на пунктах пропуску найбільше таких спроб, також з підробленими документами, на кордоні з Польщею", - сказав він.

Половина пасажиропотоку, за даними Демченка, припадає на польський кордон, тому тут найбільше спроб виїхати за підробленими документами.

З початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого минулого року у пунктах пропуску прикордонники викрили близько 6,8 тис. осіб, які намагалися незаконно перетнути кордон.

При цьому поза пунктами перепустки намагалися залишити Україну близько 15 тисяч чоловіків, їх затримали.