- Категорія
- Офіційно
- Дата публікації
Рига знову розміщуватиме нових українських біженців
Минулого тижня комісія з цивільної оборони міста Риги затвердила порядок, згідно з яким нові військові біженці з України, які приїхали до міста, будуть забезпечені житлом у місцях розселення туристів.
У Ризі знову розмістять нових українських біженців, повідомили агентству LETA в управлінні зв'язків Ризької думи.
Минулого тижня комісія з цивільної оборони міста Риги затвердила порядок, згідно з яким нові військові біженці з України, які приїхали до міста, будуть забезпечені житлом у місцях розселення туристів. У майбутньому самоврядування зможе надавати житло на більш короткий термін та за більш високу плату. Відповідні зміни нещодавно були ухвалені урядом.
У думі зазначають, що з 1 липня набули чинності поправки до закону про підтримку цивільного населення України, які встановили нижчі витрати на розміщення біженців у туристичному житлі.
У Ризі лише чотири місця розміщення туристів погодилися прийняти біженців за встановлену урядом суму - не більше 100 євро за першу особу на місяць, 50 євро за кожну наступну людину, але не більше 300 євро за житло.
У цих умовах у Ризі можна розмістити 100 осіб, і всі місця зайняті. Саме тому Ризьке самоврядування на початку липня оголосило, що більше не розміщуватиме у місті нових біженців.
Самоврядування зобов'язалося до кінця серпня покривати різницю у вартості проживання, яку не оплачує держава, у тих місцях розміщення туристів, де біженці мешкали до 1 липня, щоб люди не залишилися без житла. На даний час у туристичних об'єктах Риги розміщено близько 1050 осіб, які прибули до міста до 1 липня. Це обходиться думі у 300 000 євро на місяць.
Щодня близько 100 осіб звертаються до відділення Державної пожежно-рятувальної служби (VUGD) у Ризькому центрі підтримки цивільного населення України на вулиці Калькю, 1 із проханням про розміщення. Їм пропонують житло в інших самоврядуваннях, але й у регіонах Латвії наразі є лише кілька десятків вільних місць.
Крім того, рижанам, як і раніше, пропонується приймати громадян України у своїх будинках і звертатися за компенсацією за добровільне розміщення або укласти тристоронній договір між орендодавцем, громадянами України та самоврядуванням.