Рівень злочинності серед українців у Чехії низький

Тим не менше, серед певних верств чеського суспільства є занепокоєння.

Рівень злочинності серед українців у Чехії низький

Поліція Чехії вважає рівень злочинності серед українців низьким. На семінарі «Внутрішня безпека та стійкість держави», що відбувався у чеському парламенті, Томаш Кубік, заступник президента поліції, заявив, що рівень злочинності серед українців становить 4,2 відсотка. Це дещо більше, ніж у минулі “довоєнні” роки, однак, враховуючи, скільки українців приїхало до Чехії, він не вважає це підставою для занепокоєння. Рівень злочинності серед українців Кубік вважає низьким.

Тим не менше, серед певних верств чеського суспільства є занепокоєння, що українці таки становлять загрозу внутрішній безпеці у Чехії. Зокрема, такі наративи посилися після загибелі у місті Брно молодого рома. У його вбивстві звинувачують українця, і у місті після цього навіть відбувалися демонстрації “за безпеку”.

Що стосується видів правопорушень та злочинів, до яких вдаються українські громадяни у Чехії, то це передусім підробка водійських прав, керування транспортними засобами попри заборону або в стані алкогольного сп’яніння. Також українці бувають причетними або стають жертвами шахрайства.

«Це десятки випадків, щоб ви не думали, що це виходить з-під контролю. Рівень ризиків при інтеграції аж на подив низький», – додав Кубік.