Розмір компенсації на житло для українців у Словаччині не зміниться

Відшкодування для будинків чи квартир становитиме 5 євро на особу.

Розмір компенсації на житло для українців у Словаччині не зміниться

26 червня, Уряд Словацької Республіки за пропозицією Міністерства внутрішніх справ затвердив нове положення про надання допомоги на проживання біженців з України.

Ухвалення нової постанови уряду було зумовлене внесенням змін до Закону про притулок, які з 1 липня 2024 року змінюють компенсацію на проживання українців з тимчасовим захистом на більш адресну.

Поправка до закону скорочує термін надання допомоги на проживання українців до 120 днів з моменту першого отримання тимчасового притулку в Словаччині. Протягом більш тривалого періоду часу допомога буде доступна лише для незахищених осіб.

Про це йдеться на офіційному сайті МВС.

Розмір компенсації незмінний

Отже, з понеділка, 1 липня, розмір компенсації за одну ніч проживання українців у квартирах чи будинках сімейного типу залишатиметься незмінною, та становитиме 5 євро на особу, незалежно від віку (у разі виконання усіх умов за новим законом).

Відповідно максимальні суми залежно від кількості житлових кімнат залишаються незмінними, констатували у міністерстві:

  • 1-кімнатне житло - 390 євро,
  • 2-кімнатне житло - 540 євро,
  • 3-кімнатне житло - 720 євро,
  • чотири і більше – 900 євро.

В інших об’єктах для проживання, які не призначені для підприємницької діяльності, компенсуватимуть внесок у розмірі 6 євро за ніч на особу.

Окрема доплата на житло з боку українців неможлива, констатували у відомстві.

Власники об’єктів нерухомості збережуть право на виплату допомоги, якщо вони розміщують емігрантів з України безплатно на підставі укладеного договору про проживання.

Зразок заяви оприлюднять на сайті

Компенсації за проживання українців з тимчасовим притулком можуть отримати власники квартир, будинків, юридичні особи, які надають корострокове проживання у нежитловій будівлі, муніципалітет або інша структура.

Власник житла має укласти договір з біженцем про надання житла та подати його до муніципалітету.

Важливо: документи про отримання житла та заяви, наприклад про виховання дитини до 5 років, які підтверджують умови незахищених категорій, потрібно буде надати власнику житла та муніципалітету протягом трьох робочих днів з початку надання житла.

Звітувати про проживання варто буде також двічі на місяць, тобто кожні 14 днів.

Що міститься у договорі про надання житла:

  1. Дані сторін, які укладають договір (власника та українця чи родини з тимчасовим притулком). Також інформацію про кількість житлових кімнат, де будуть проживати, термін проживання, права та обов'язки договірних сторін.
  2. Зі сторони власника: підтвердження про безплатне надане житло українцям, інформацію про житлову нерухомість, яка відповідає мінімальним вимогам для проживання, що власник не отримує кошти з інших джерел за надання житла, а також що особа з тимчасовим притулком не є йому близькою (наприклад, родинні зв'язки).
  3. Зі сторони odídenca: підтвердження про те, що йому не надається житло в закладі для надання притулку (azylové zariadenie), він не є власником нерухомого майна на території Словацької Республіки, довірена особа (власник) не є його близькою особою та що тимчасовий притулок на території Словацької Республіки надано вперше і не пройшло 120 днів з моменту надання цього тимчасового притулку (не стосується вразливих категорій людей).
  4. До договору додається копія документа про тимчасовий притулок. Якщо це незахищена категорія людей - заява про батьківство над дитиною до 5 років.
  5. Зразок договору як словацькою, так і українською мовами будуть оприлюднені на сайті МВС.