Що робити українцям, які загубили паспорт за кордоном

Перш за все українцям треба звернутися до найближчого відділку поліції.

Що робити українцям, які загубили паспорт за кордоном

Сьогодні чимало українців залишаються за кордоном через війну в Україні. Інколи з ними трапляються неприємні випадки, коли вони гублять свої речі або документи.

Що робити, якщо загубив закордонний паспорт і куди звертатися для його відновлення – розповідає сайт посольства України у Республіці Польща.

У разі втрати паспорта для перетину кордону українцям варто звернутися до найближчого відділку поліції, щоб зафіксувати це. Правоохоронці зобов'язані видати довідку-підтвердження, з якою надалі треба звернутися до консульства чи будь-якого іншого дипломатичного представництва України. Там українці повинні заповнити заяву на підтвердження особистості або надати ксерокопію та оригінал паспорта громадянина України.

У консульстві мають видати тимчасовий документ, що посвідчує особу:

  • свідоцтво про посвідчення особи та належність до громадянства України. Його необхідно подавати при оформленні нового закордонного паспорта, а також під час звернення до закордонних держустанов;
  • свідоцтво про повернення в Україну для тих, хто збирається повертатися в Україну, з яким можна перетнути кордон.

Довідка дійсна впродовж 30 днів. За цей час необхідно встигнути повернутися в Україну і оформити закордонний паспорт.

Також українці можуть отримати документ у інших країнах, наприклад у Польщі. Для цього також треба звернутися до консульства і заповнити заяву. Для оформлення нового закордонного паспорта необхідно сплатити консульський збір. Термін виготовлення документа може становити до трьох місяців.