Щотижня понад сотня українців просять притулку у Молдові

У Молдові залишаються приблизно 86 000 біженців, половина з яких – діти.

Щотижня понад сотня українців просять притулку у Молдові

Понад 600 000 українських біженців перетнули кордон Республіки Молдова з початку війни до теперішнього часу. У Молдові залишаються приблизно 86 000 біженців, половина з яких – діти, повідомляє місцеве Міністерство внутрішніх справ.

2022 року було подано понад 11 000 заяв про надання притулку в Республіці Молдова, з них 9886 звернень від громадян України. Більшість заяв українців було відкликано, каже прес-секретар Бюро з міграції та притулку Віра Валуца.

"У процедурі у нас залишилося лише 3196 громадян України, які подали заяву про надання притулку, а це означає, що в частині заяв рішення про припинення було прийнято, тому що люди залишають Республіку Молдова або відкликають свою заяву про надання притулку", - пояснила Віра Валуца. .

Наразі потік українських біженців, які клопочуть про надання притулку в Республіці Молдова, є постійним: щотижня подається 110-120 заяв. Бюро з міграції та притулку вже винесло 60 рішень щодо надання гуманітарного захисту особам, які прибули з України та інших країн.