Швейцарія продовжила статус українських біженців ще на один рік

Міністр юстиції Карін Келлер-Саттер визнала, що найближчим часом поліпшення ситуації в Україні не передбачається.

Швейцарія продовжила статус українських біженців ще на один рік

Уряд Швейцарії продовжив особливий правовий статус для українських біженців та заходи підтримки ще на рік, повідомляє swissinfo.ch.

Міністр юстиції Карін Келлер-Саттер визнала, що найближчим часом поліпшення ситуації в Україні не передбачається, а напади російських військ на інфраструктуру все ще очікуються по всій країні.

«Громадянське населення України страждає від російських атак, що тривають», — заявила Келлер-Саттер на прес-конференції в середу. "Людей чекає холодна зиму".

Щоб скасувати «статус S», потрібна стійка нормалізація ситуації, продовжила Келлер-Саттер. Поки що безпечне повернення біженців неможливе.

Таким чином, так званий статус захисту S не буде скасовано до 4 березня 2024 року, якщо на той час ситуація не зміниться докорінно. Даним рішенням уряд хоче прояснити ситуацію для тих, хто шукає захисту, а також для кантональних органі влади, муніципалітетів та роботодавців.

Зазначимо, що минулого місяця Євросоюз також заявив, що на тлі ситуації в Україні продовжить тимчасовий захист до весни 2024 року.

На сьогоднішній день близько 68 тисяч українців отримали спеціальний статус у Швейцарії. Особи, які набули статусу захисту S, можуть виїжджати за кордон і повертатися до Швейцарії. Вони можуть займатися оплачуваною роботою (включаючи самозайнятість) без будь-яких додаткових умов.