Швейцарія скасовує спрощені правила ввозу домашніх тварин з України

З 1 серпня умови відповідатимуть загальним критеріям законодавства ЄС.

Швейцарія скасовує спрощені правила ввозу домашніх тварин з України

З 1 серпня 2023 року уряд Швейцарії скасовує спрощені правила ввезення тварин з території України. Про це повідомляє blv.admin.ch.

Як відомо, раніше українці, які подорожували до Швейцарії, могли перетнути кордон зі своїми улюбленцями за спрощеними умовами. 

Зокрема дозволялося перевозити собак, котів і тхорів із мінімальним пакетом документів. 

Однак, з 1 серпня 2023 року країна скасовує відповідне правило.

Відтепер умови переміщення відповідатимуть загальним критеріям законодавства Європейського Союзу враховуючи особливості визначені Регламентом (ЄС) № 576/2013, серед яких:

• тварина має бути ідентифікована за допомогою мікрочіпа (транспондера) або чіткого для прочитання татуювання, нанесеного до 03.07.2011 року; 

• тварина повинна мати дійсне щеплення проти сказу (дата вакцинації не повинна передувати даті нанесення транспондера чи татуювання або даті зчитування транспондера, чи татуювання, зазначених у відповідному розділі ідентифікаційного документа; ревакцинація повинна вважатися первинною вакцинацією, якщо вона не була проведена протягом терміну дії попередньої вакцинації); 

• має бути проведено поточне серологічне дослідження на визначення титру антитіл до сказу (рівень нейтралізуючих антитіл до вірусу сказу в сироватці крові, що дорівнює або перевищує 0,5 МО/мл). 

Титри мають бути здані не раніше, ніж через місяць після щеплення та не пізніше ніж за три місяці до в'їзду.

• тварина повинна мати погоджену форму Сертифіката здоров’я тварин для некомерційного переміщення до держав-членів ЄС та ввізна декларація.