- Категорія
- Офіційно
- Дата публікації
У Болгарії розповіли, як допомагають українцям та скільки з них уже знайшли роботу
Найчастіше українські біженці знаходять роботу у готельному та ресторанному бізнесі.
Частина українців, які приїхали до Болгарії, вже працює, інші чекають закінчення війни, 24 лютого передає Болгарське національне радіо.
Болгарська держава запустила програми сприяння зайнятості, аби полегшити інтеграцію українських біженців.
Перше, що вдалося зробити Болгарії для громадян України, які прибувають до країни після 24.02.2022, це відкрити для них систему соціальної допомоги. За рік одноразову допомогу у розмірі 365 левів (близько $200) отримали понад 50 000 осіб. Це становить 17 мільйонів левів, прокоментувала для БНР заступник міністра соціальних справ Надя Клісурська:
«Згідно із Законом про інвалідів, вони мають право на фінансову підтримку, якщо отримали документ про непрацездатність від болгарської держави. На даний момент є 31 додаток. Відповідно до Закону про соціальні послуги є також особи, які подали заявки на оцінку індивідуальних потреб для направлення до соціальних служб. Їх небагато, але є ті, хто розміщений у кризових центрах, у центрах реабілітації та соціальної інтеграції, а також у центрах підтримки населення».
На пізнішому етапі держава також надала ваучери на 100 левів на товари першої потреби. На даний момент було поширено близько 40 000 екземплярів. Вони також надаються деяким людям кілька разів. Мобільні бригади Агентства зайнятості опитали понад 18 тисяч українців. Також було запущено програму «Солідарність» із більш ніж 40 мільйонами левів європейського фінансування. Вона має забезпечити трудову інтеграцію. Гроші за програмою призначено для 9 тисяч українців, прокоментувала заступник міністра соціального захисту населення Наталія Єфремова:
«Вона заохочувала роботодавців наймати їх. Поки що в рамках цього заходу призначено 2250 громадян України зі статусом тимчасового захисту. Паралельно із цим держава веде перманентну інформаційну кампанію. Ми також проводимо узагальнені міжвідомчі дослідження ставлення до перебування у країні. За останні два місяці ми спостерігали, що близько 40% респондентів заявили, що не мають наміру влаштовуватися на роботу, але водночас мають намір залишитися в Болгарії».
Загалом 4400 осіб знайшли заробіток через бюро з працевлаштування. Ще 2000 людей знайшли роботу завдяки прямому контакту із роботодавцем.
Найчастіше українські біженці знаходять роботу у готельному та ресторанному бізнесі. Той факт, що вони в основному знаходяться на курортах, а не у великих містах, не сприяє їхній кращій інтеграції. Вони також досить добре інтегруються у сфері послуг та продажу. Статистика показує, що вони знаходять роботу у сфері транспорту, складських та поштових послуг.
Державні програми продовжують діяти та відкриті для заявок. Офіційна статистика показує, що зараз у Болгарії проживає близько 50 000 громадян України. Половина з них діти.