У Чехії підвищують розмір допомоги по догляду за дитиною

З січня 2024 року розмір допомоги збільшиться на 50 тис. крон.

У Чехії підвищують розмір допомоги по догляду за дитиною

Уряд Чехії схвалив зміну розміру та строку виплати допомоги по догляду за дитиною (rodičovský příspěvek). Про це повідомив міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка.

Якщо документ схвалять обидві палати парламенту, то з січня 2024 року розмір допомоги збільшиться на 50 тис. крон (з нинішніх 300 тис. до 350 тис. крон), а у разі народження одночасно двох і більше дітей – на 75 тис. крон ( із нинішніх 450 тис. до 525 тис. крон).

Водночас, максимально можливий термін виплати допомоги скоротиться з чотирьох до трьох років. Однак це ніяк не торкнеться тривалості декретної відпустки, яка залишиться без змін.

«Якщо батьки з різних причин вирішать бути з дитиною довше трьох років, то вони зможе доглядати її протягом четвертого року. Просто там уже не виплачуватиметься допомога», - пояснив Юречка.

Міністр наголосив, що нові правила діятимуть лише для батьків майбутніх дітей, які з'являться на світ з 1 січня 2024 року. Для батьків малюків, які вже отримують допомогу, розмір та строк виплати допомоги залишаться незмінними.

Разом з тим, не виключено, що парламент виступить проти такого поділу і до законопроекту внесуть зміни.

Як і сьогодні, батьки зможуть самі обрати суму щомісячної виплати (у встановлених межах), але за умови, що вони мають використовувати всі 350 тисяч до того, як дитині виповниться три роки.