У Чехії шукають роботу 15 тисяч українців

Це 5,3% загальної кількості претендентів на роботу.

У Чехії шукають роботу 15 тисяч українців

Безробіття в Чехії зросло у серпні порівняно з попереднім місяцем на десяту процентного пункту до 3,6 %. Число непрацевлаштованих зросло до 260 803. Кількість робочих місць, навпаки, зменшилася – до кінця літніх канікул роботодавці запропонували їх 281 207, що приблизно на 4 400 менше, ніж у липні. Це випливає із даних, опублікованих у п'ятницю Міністерством праці Чеської Республіки. У серпні 2022 року безробіття в країні досягло 3,4%, без роботи було майже 252 тисячі осіб, вакантних посад було понад 312 тисяч. За даними європейського статистичного бюро Eurostat, безробіття в Чехії вже тривалий час є одним із найнижчих у Євросоюзі.

За даними Управління з працевлаштування, з початку конфлікту в Україні до кінця серпня цього року в Чехії знайшли роботу 297 426 громадян України, приблизно три чверті з них – жінки. Проте деякі вже повернулися додому або залишили роботу. До кінця серпня у Чехії працювало 113 890 українців, які отримали тимчасовий захист.

«Найчастіше як робітники зі збирання виробів та обладнання або помічники у будівництві, виробництві та транспорті або оператори стаціонарних машин та обладнання. В окремих сферах роботодавці таким чином отримували таких необхідних співробітників», - констатують у відомстві.

До кінця канікул у службах зайнятості на обліку перебувало понад 15 тисяч українців із тимчасовим захистом, що становило 5,3% від загальної кількості претендентів на роботу.