У Чехії тим, хто дав притулок українцям, платитимуть гроші до кінця червня

Це випливає із проекту постанови, опублікованої на сайті уряду.

У Чехії тим, хто дав притулок українцям, платитимуть гроші до кінця червня

Допомога солідарності для людей, які безкоштовно розміщують біженців у своїх будинках або у вільних квартирах у Чехії, буде продовжена на три місяці. Гроші виплачуватимуть до кінця червня. Правила отримання та розмір допомоги поки що не зміняться.

Це випливає із проекту постанови, опублікованої на сайті уряду, повідомляє ceskenoviny.cz.

"У зв'язку з необхідністю забезпечення житлом осіб з тимчасовим захистом у зв'язку із збройним конфліктом на території України, викликаним вторгненням військ Російської Федерації, дія постанови уряду продовжується на другий квартал 2023 року", - йдеться в документах до постанови Міністерства праці.

За розрахунками Міністерства праці, за місяць, коли розміщується 48 000 осіб, буде виплачено компенсацій на загальну суму 167 мільйонів крон, а за квартал - 501 мільйон крон. Міністерство заявило, що у нього немає таких грошей у бюджеті, і витрати будуть зроблені в борг. Міністерство фінансів заявило, що погодиться на продовження допомоги на три місяці лише у тому випадку, якщо Міністерство праці забезпечить кошти.

Допомога солідарності була запроваджена минулого року так званим lex Ukraine, а розмір допомоги регулюється постановою уряду. На допомогу можна претендувати тим, хто надає біженцям житло з місцем для відпочинку, приготування їжі та особистої гігієни, з туалетом та доступом до питної води. Держава бере участь у витратах на надання безкоштовного житла протягом не менше 16 днів на місяць. Вона перераховує 5 000 крон за одного біженця, розміщеного в окремій квартирі, 9 000 крон – за двох, 12 000 крон – за трьох, 14 000 крон – за чотирьох та 15 000 крон – за п'ять і більше. Якщо люди розміщують новоприбулих у себе вдома, вони можуть отримати 3 000 крон на людину на місяць. Максимально вони можуть отримати 9000 крон на місяць. Солідарну допомогу можуть отримати й ті, хто надає житло, якщо біженці самі оплачують газ та електрику.

У січні Бюро праці виплатило допомогу солідарності 23 200 домогосподарствам на суму 208,6 млн. крон. Середній розмір допомоги становив 9003 крони. З весни минулого року до кінця січня цього року домашні господарства отримали від держави на оплату житла загалом понад 1,83 млрд. крон.

За даними Міністерства праці, з липня буде скориговано положення про виплату допомоги солідарності. Згідно з поправкою, її виплачуватимуть лише тим, хто дав притулок біженцям у себе вдома.