У Чехії хочуть повністю припинити виплату гуманітарної допомоги українцям

Це станеться 1 січня 2024 року.

У Чехії хочуть повністю припинити виплату гуманітарної допомоги українцям

Міністр праці та соціальних питань Маріан Юречка планує включити військових біженців до чеської соціальної системи з наступного року. У цьому випадку виплату гуманітарної допомоги буде припинено.

Юречка очікує, що це станеться 1 січня 2024 року.

«Я хотів би, щоб ці люди стали учасниками стандартної соціальної системи. Діюча система не годиться», - сказав міністр на прес-конференції в середу, пише zoznamzpravy.cz.

Міністр додав, що необхідно виплачувати спеціальну допомогу для військових біженців поза чеською соціальною системою, щоб державний апарат зміг впоратися з адміністративним тягарем. Але з наступного року до всіх повинні застосовуватися ті самі правила отримання державної підтримки.

Наразі українські біженці можуть отримувати гуманітарну допомогу, яка прив'язана до прожиткового мінімуму. Дорослі можуть отримувати 4620 крон на місяць, а неповнолітні - 3320 крон.

У той же час біженці можуть отримувати житлову підтримку або у вигляді безкоштовного тимчасового житла, або завдяки проживанню в чеських сім'ях. Держава планує припинити фінансову підтримку безкоштовного тимчасового житла наприкінці червня. Компенсувати житло передбачається лише вразливим групам населення: батькам з маленькими дітьми, людям з обмеженими можливостями чи людям похилого віку.

Згідно зі статистикою, у грудні 96 000 біженців отримали гуманітарну допомогу. Міністерство праці зареєструвало понад 20 000 виплат за житло того ж місяця.