У Чехії зараз працюють понад 100 тисяч українських біженців

Дев'ять із десяти працівників сплачують внески на соціальне та медичне страхування

У Чехії зараз працюють понад 100 тисяч українських біженців

Наразі у Чеській Республіці працює 101 600 біженців з України. З початку російського вторгнення на чеському ринку праці знайшли роботу 262 600 осіб із візами тимчасового захисту, повідомив міністр праці ЧР Маріан Юречка. За його словами, дев'ять із десяти працівників сплачують внески на соціальне та медичне страхування, тоді як рік тому — лише п'ять із десяти.

Дані МВС показують, що на початку другого кварталу в Чехії було близько 221 500 біженців працездатного віку. Дві третини їх складали жінки.

«Якщо подивитися на міжнародні порівняння, то з початку війни ми досягли великих успіхів у збільшенні частки дорослих, які працюють на чеському ринку праці. Це треба цінувати. Логічно, що ці люди сплачують внески та податки. Приблизно 90% працівників застраховано. Це люди, які працюють повний чи неповний день», - сказав Юречка. У середині минулого року, за його словами, менше половини біженців, що працюють, сплачували внески на медичне та соціальне страхування.

Станом на 19 червня у Чеській Республіці працювало 101 588 осіб із візами тимчасового захисту. З початку війни їх було 262642. Деякі з них повернулися, деякі змінили роботу.

Біженці з візою захисту можуть працювати в Чехії без перешкод, їм не потрібен дозвіл.