У деяких чеських школах вже є суто українські класи

Але суто українських класів у чеських школах лише 0,2 відсотка.

У деяких чеських школах вже є суто українські класи

3,6 відсотка всіх українських дітей, які рятуються у Чехії від війни, відвідують виключно українські класи в звичайних початкових школах. Водночас більшість українських школярів, які мають у Чехії тимчасовий захист, навчаються у класах, де навчається не більше п’яти дітей з України. Про це розповів Томаш Затлоукал, центральний шкільний інспектор Чеської шкільної інспекції Чехії, повідомляє proukrainu.blesk.cz.

У вересні минулого року 39 тисяч новоприбулих українських учнів навчалися в початкових школах. За даними інспекторів, у 39,7 відсотках початкових шкіл Чехії в класах навчається максимум п’ять українських учнів із тимчасовим захистом. Один відсоток початкових шкіл повідомив, що в їхніх класах в середньому більше п’яти українців, решта шкіл не мають серед учнів біженців.

За даними перевірки, у звичайних загальноосвітніх школах Чехії нараховується 74 суто українських класів, що становить 0,2 відсотка від усіх класів. На початку навчального року 1465 українців відвідували класи, де навчалися виключно українці. Більшість із них були дітьми-біженцями.

Так само вдалося інтегрувати українських дошкільнят. Зокрема, діти ходять у класи, де мають не більше чотирьох однокласників, чиї родини також рятуються від війни. За даними відомства, на кінець вересня минулого року дитсадки відвідували 6904 українські біженці, що становить 1,9 відсотка від усіх дошкільнят.

Опитування PAQ Research у співпраці з Інститутом соціології Академії наук показало подібні результати. За словами аналітика PAQ Research Мартіни Каванової, 62 відсотки українських біженців мають щонайбільше двох однокласників-земляків. Опитування проводилося минулого року з 9 листопада по 12 грудня в 963 домогосподарствах біженців з України, в яких проживає 1437 дітей віком від трьох до 17 років.

Кількість українських школярів у різних регіонах різна. Більшість біженців відвідують школи в Празі, Середньочеському та Південноморавському краях. Найменше їх у Карловарському, Злінському та Оломоуцькому краях та на Височині.