У Фінляндії чекають наступного року ще 40 тисяч біженців із України

Зима та ракетні удари Росії по об'єктах енергетичної інфраструктури погіршують ситуацію в Україні.

У Фінляндії чекають наступного року ще 40 тисяч біженців із України

Очікується, що наступного року до Фінляндії прибуде до 40 тисяч нових прохачів тимчасового захисту з України. Про це на сайті місцевого МВС написала міністр внутрішніх справ Кріст Мікконен. Згідно з більш ранньою оцінкою, до Фінляндії могли приїхати до 30 тисяч нових біженців.

За словами Мікконен, зима та ракетні удари Росії по об'єктах енергетичної інфраструктури погіршують ситуацію в Україні.

–  Нам у Фінляндії потрібно бути готовими до зростання кількості військових біженців. Ми повинні допомогти українцям, – написала Мікконен.

Також Фінляндія, поряд із багатьма країнами, допомагає Україні відновлювати енергопостачання.

Як повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ, українці просять відправити їм найрізноманітніше обладнання, яке використовується для ремонту пошкоджених електростанцій та іншої критичної інфраструктури.

– У принципі їм потрібне все, що пов'язане з енергетичним сектором, із виробленням електроенергії, передачею електрики, паливом тощо. У ситуації, коли страждають люди, звичайно, виникає потреба у тимчасовому розміщенні людей. Тут йдеться про опалення та постачання самих житлових конструкцій. З Фінляндії ми вже відправили трансформатори, обладнання, необхідне для ремонту електромереж, а також генератори, заявив радіоновостям Yle спеціаліст відділу міжнародної допомоги МВС Пекка Тіайнен.

Раніше на цьому тижні повідомлялося, що влада міста Турку розпочне збір обігрівачів, водяних насосів та обладнання для громадського харчування для міста-побратима Харкова.