У Фінляндії планують запровадити іспит на громадянство

Законопроект про запровадження іспиту на громадянство буде подано у парламенті ще до кінця року.

У Фінляндії планують запровадити іспит на громадянство

До опублікованої 16 червня урядової програми було внесено пункти про посилення умов видачі посвідки на постійне проживання та громадянства. Якщо фінському уряду вдасться втілити ці плани в життя, то в майбутньому при подачі на громадянство іноземець повинен буде скласти не лише мовний тест, який підтверджує б знання фінської мови, а й пройти іспит на знання фінських реалій, пише Yle.

Законопроект про посилення умов набуття громадянства буде представлений у парламенті до кінця цього року.

При складанні іспиту на фінське громадянство, який незабаром планують запровадити, чиновники мають намір орієнтуватися на приклад інших європейських країн, у яких давно існує така практика.

З 27 держав, що входять до Євросоюзу, 13 запровадили іспит на громадянство. Також іспит проводять у Норвегії, Швейцарії та Ліхтенштейні, які не входять до ЄС, але є частиною Шенгенської зони.

Як правило, в іспит входять питання про історію, культуру, суспільство та населення країни. Тестувати можуть також те, наскільки добре екзаменований розуміє уклад демократичного суспільства, як роблять в Естонії та Греції, а іноді ставлять питання про національний гімн, як у Латвії.