У Фінляндії росіян та українців розселять у різні центри з прийому біженців

Українці скаржаться, що бояться перебувати разом із росіянами.

У Фінляндії росіян та українців розселять у різні центри з прийому біженців

У Фінляндії вирішили, що українські та російські прохачі притулку житимуть у різних центрах з прийому біженців, пише Helsingin Uutiset. Українці скаржаться, що бояться перебувати разом із росіянами.

Донедавна у фінських центрах із прийому біженців росіяни жили разом із українцями. Зазвичай у центрах прийому біженців панує спокійна атмосфера — проте після оголошення мобілізації у Росії ситуація почала змінюватися. Про те, що відбувається, повідомляє Міграційна служба Фінляндії.

Потрібен великий комплекс заходів, тому що в даний час до фінських центрів з прийому біженців надходить рекордна кількість людей. Українці поділилися страхами, які у них викликало спільне розміщення з російськими прохачами притулку.

"Для нас важливо, щоб наші клієнти відчували себе у Фінляндії безпечно", - повідомив представник Міграційної служби Ілкка Хаахтела у прес-релізі.

Щодо нових прохачів притулку з Росії новий порядок почали застосовувати одразу. Прохачі притулку, які прожили у Фінляндії довше, будуть переселені у жовтні.

Міграційна служба доручила центрам прийому біженців брати до уваги делікатність ситуації та почуття безпеки клієнтів.

Останнім часом кількість клопотань щодо надання притулку, поданих росіянами, збільшилась. Після оголошення мобілізації росіяни подали вже 263 заяви про надання притулку.