У ЄС поки що не вирішили, що далі робити з українськими біженцями

Є спільне розуміння, що війна триває, і більшість українців не можуть повернутися.

У ЄС поки що не вирішили, що далі робити з українськими біженцями

У Євросоюзі немає спільного розуміння, чи розпочинати інтеграцію українських біженців, бо невідомо, чи довго ще триватиме війна.

Про це сказав голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Немає загальноєвропейської політики щодо того, чи починати інтеграцію українців-біженців. Але я повністю переконаний у тому, що загальний настрій у європейських суспільствах і владі був дуже гостинним до них. Я не перераховуватиму всіх видів допомоги, які українці отримують автоматично", - зазначив він.

За словами Маасікаса, є спільне розуміння, що війна продовжується, і більшість українців не можуть повернутися додому.

"Я не думаю, що в будь-якій із країн-членів ЄС є політика швидше інтегрувати цих людей, тому що це потрібно їх ринкам праці. Розуміння вашої ситуації залишається дуже стійким", - додав дипломат.

Посол вважає, що головна проблема – непередбачуваність війни.

"Більшість людей хочуть повернутися в Україну, і я цього хотів би, тому що Україні ці люди потрібні - але вони не знають коли. Багато хто вже повернувся", - сказав Маасікас.

Також посол наголосив, що українці дуже працелюбні.

"Скрізь, де є українські біженці (у тому числі і в моїй рідній країні, в Естонії, де вони становлять 4% населення), вони хочуть почати працювати якнайшвидше. Завжди перше покоління мігрантів, як правило, працює на сходинку нижче свого освітнього та кваліфікаційного рівня, на жаль, в основному через мовні та культурні аспекти. Але дуже багато з них знайшли собі роботу", - підсумував Маасікас.