У Латвії все-таки не змушуватимуть українських біженців вивчати латиську мову

Більшість депутатів Сейму не підтримали ідею зобов'язати українців, які працюють у Латвії, з 1 січня 2024 року відвідувати курси латиської мови.

У Латвії все-таки не змушуватимуть українських біженців вивчати латиську мову

Попри вчорашнє рішення відповідної парламентської комісії, більшість депутатів Сейму не підтримала ідею зобов'язати українців, які працюють у Латвії, з 1 січня 2024 року відвідувати курси латиської мови, повідомляє delfi.lv.

14-та поправка Комісії Сейму з оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції звучала так: "У жителів України, які вступили у правові трудові відносини в Латвійській Республіці, є ОБОВ'ЯЗОК відвідувати курси латиської мови".

Але це поправка не пройшла. У законі є лише норма про те, що з 1 липня 2023 року у мешканців України є ПРАВО безкоштовно відвідуватиме курси латиської мови та культурної орієнтації, які покликані сприяти співпраці між жителями України та латвійським суспільством.

Закон "Про підтримку громадянських мешканців України", ухвалений у четвер, 8 грудня, Сеймом у терміновому остаточному читанні, окрім мовного питання, регулює й надання допомоги українським біженцям у найближчі півроку.

Як уже повідомлялося раніше, редакція закону, що діє на даний момент, передбачає, що українські біженці в Латвії отримуватимуть підтримку до 31 грудня поточного року.

Нова редакція закону продовжує первинну підтримку до 30 червня 2023 року (у законі використовується оборот — "не довше ніж до 30 червня 2023 року). Також поправки передбачають, що держава продовжить надавати житло українцям, які його потребують, але також не довше ніж до 30 червня 2023 року.

Інша підтримана поправка передбачає, що мешканцям України, які мають право на статус тимчасового захисту або яким такий статус вже надано, Управління у справах громадянства та міграції видаватиме тимчасову посвідку на проживання — посвідчення громадянина третьої країни — строком на два роки.