У Литві назвали кількість зареєстрованих там українських біженців

У Литві зареєстровано 41 933 українських військових біженця, які мають тимчасовий дозвіл на проживання в країні на підставі тимчасового захисту.

У Литві назвали кількість зареєстрованих там українських біженців

Департамент міграції повідомив у понеділок, що у Литві зареєстровано 41 933 українські військові біженці, які мають тимчасовий посвідку на проживання в країні на підставі тимчасового захисту.

За даними Департаменту міграції, 35 039 осіб отримали цифрові дозволи, а 6 894 особи мають дозвіл на тимчасове проживання у вигляді пластикової картки.

Зазначається, що близько двох тисяч українців мають тимчасовий дозвіл на проживання з гуманітарних підстав, а понад півтисячі осіб згодом подали документи на тимчасовий дозвіл на проживання вже не для тимчасового захисту, а з інших підстав.

Як повідомили BNS у Департаменті міграції, надалі очікується надходження ще як мінімум кількох тисяч заяв.

«Кількість, зафіксована 6 березня, наступного дня зміниться, бо щодня до Литви прибувають кілька десятків нових людей, які рятуються від війни. Крім того, деякі іноземці, які вже мешкають у Литві, їдуть в інші країни або повертаються в Україну», — цитуються в повідомленні слова директора Департаменту міграції Евеліни Гудзінскайте.

З початку російського вторгнення в Україну в литовській міграційній інформаційній системі MIGRIS зареєстровано понад 75 000 біженців війни.

«Деякі з них приїхали до Литви ненадовго і не хотіли клопотати про тимчасовий захист, деякі з них, отримавши тимчасовий захист, пізніше клопотали про дозвіл на проживання на інших підставах, а інші просто залишили Литву. Таким чином, загальна кількість зареєстрованих військових біженців показує не реальну кількість таких осіб у Литві, а інтенсивність міграційного потоку та навантаження на наші державні установи та інші організації, які займаються допомогою біженців війни», - наголосила Гудзінскайте.