У Литві визнали, що чекали взимку більше біженців із України

Останнім часом у середньому прибуває 50 біженців на день та до трьохсот на тиждень.

У Литві визнали, що чекали взимку більше біженців із України

З наближенням зими Литва готувалася до хвилі біженців із України, але ці прогнози не справдилися.

За даними Державного агентства даних, з початку війни до Литви прибуло загалом близько 74,3 тис. українських біженців.

Останнім часом у середньому прибуває 50 біженців на день та до трьохсот на тиждень. Ці цифри нижчі, ніж восени, згідно з офіційною статистикою.

Литва налаштовувалась на більш напружений сценарій ще кілька місяців тому через гуманітарну кризу, викликану атаками Росії на енергетичну інфраструктуру України.

Пік потоку біженців з України припав на березень минулого року, коли в середньому щодня прибували близько 2 тис. біженців, але у квітні він знизився приблизно до 500 осіб і продовжує послідовно скорочуватися.

"Ми були готові до більшої хвилі, адже прогнозувалося, що настає холодна зима і що дії Росії активізуються. Планувалося прийняти більшу кількість біженців, були організовані місця в школах та інших громадських будівлях, але зима досить м'яка, вона добігає кінця, і якщо не буде важких подій та бомбардувань великих міст України, ми сподіваємось, що великої хвилі не буде", - сказав BNS заступник міністра внутрішніх справ Арнолдас Абрамавічюс.

Керівник громадської організації "Сильні разом", яка організує допомогу українцям, Едмундас Якілайтіс сказав BNS, що ще влітку було ясно, що потік біженців не зростатиме, оскільки після першого шоку люди навчилися жити в умовах війни.

"Ми, "Сильні разом", і прогнозували, що хвилі не буде, але Міністерство соціального захисту та праці нас не послухало, вони витратили чимало грошей платників податків, понад десять чи кілька десятків мільйонів, на встановлення санвузлів та душових у школах, які не працюють, які нікому не знадобляться. А ми прогнозували це, бо бачили, що люди навчилися жити в умовах війни", - сказав Якілайтіс.

Цього тижня виповнюється рік із початку російського військового вторгнення до України.

За оцінками Міністерства внутрішніх справ, зараз у Литві може перебувати близько 60 тис. українських біженців, а точніші цифри будуть відомі до кінця березня.